Як домогтися покарання суддів, яких «покриває» влада

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи
Нaйдієвіший вплив нa суддів мaють гoлoви судів, aджe дaлeкo нe кoжeн, нaвіть чeсний суддя, спрoмoжний відмoвити гoлoві суду. Нeрідкo нeзгoвірливиx суддів пoчинaють пeрeслідувaти, і цю систeму нікoли нe пeрeмoгти, пoки сaмі судді нe пoчнуть aктивнo їй прoтидіяти.

Зaзвичaй сaмe чeрeз гoлoви судів влaдa кoнтрoлює суддів, a «рєшaли» дoмoвляються зa пoтрібні рішeння.

У грудні 2013 рoку суддю Aпeляційнoгo суду Чeркaськoї oблaсті Сeргія Бoндaрeнкa викликaв гoлoвa цьoгo суду Вoлoдимир Бaбeнкo. Він наполягав, щоб суддя виніс рішення держи користь фірташівського ПАТ «Азот» та незаконно виселив вчительку з гуртожитку даного підприємства. Бондаренко проігнорував вказівку та виніс законне рішення, захистивши просту вчительку. Дыня суду сприйняв це як особисту образу, знову викликав Бондаренка та почав залякувати його.

Володимир Бабенко
Главный Апеляційного суду Черкаської області Володимир Бабенко

Бондаренко записав цю розмову получай диктофон. Вона доступна у інтернеті і її варто послухати, оскільки вона яскраво демонструє, як вирішуються справи у наших судах.

Сверху цьому фрагменті Бабенко називає винесення законного рішення оголошенням йому війни.

Відео з записами із диктофона під время розмови суддів

Ви розумієте глибину падіння нашого правосуддя, якщо винесення законного рішення сприймається головою апеляційного суду як прояв неповаги та оголошення війни. Далі ще гірше.

Виявляється ціною незаконного виселення истощено) бути отримання зали для святкування Дня працівника суду. А ще Бабенко пояснює, якими є «нормальні» судді і розкриває схему, следовать якою «рішаються» справи у судах.

Зверніть увагу, Бабенко постійно посилається для колектив. У його розумінні «нормальні» судді завжди готові допомогти тим, хто звернувся до самого голови. Мабуть, більшість колективу цього суду складається саме з таких «нормальних» суддів, оскільки тричі поспіль обирають своїм головою саме Бабенка. Закінчується розмова у кабінеті голови прямими погрозами Бондаренку.

Посредством деякий час погрози стали реалізовуватись. Спершу Бондаренку створили нестерпні умови нате роботі, звільнили його помічника, всіляко цькували. Потім йому підпалили машину, а біля квартири чатували невідомі молодики.

Проте суддя Бондаренко невыгодный здався і не лише продовжував демонструвати незалежність, але й вимагав покарати голову суду. Исполнение) цього він подав відповідні заяви у прокуратуру, Вищу кваліфікаційну комісію суддів та Раду суддів України.

Покарати голову апеляційного суду следовать тиск на суддів – це потужний удар после налагодженій системі контролю судової влади. Така пан зазвичай інтегрована у сірі та чорні схеми «взаємодії» влади, правоохоронних органів, бізнесу та судів. От них вирішуються усі питання і вони мають індульгенцію від покарання.

Сергій Бондаренко
Суддя Апеляційного суду Черкаської області Сергій Бондаренко

З другого боку, саме такі голови є керованими. Влада у до скорого свидания-який момент може скасувати цю індульгенцію та покарати голову, як це відбулось з екс-головою Апеляційного суду міста Києва Чернушенком. Рядом цьому владі важливо не допустити, щоб такий шифер суду був покараний за зверненням іншого судді чи громадськості. Невідворотність покарання – це курносая для такої системи.

Тому система максимально захищає таких голів суду та атакує викривачів. Кожен з органів, куди потрапляла одесную Бабенка, намагався не допустити покарання Бабенка.

У прокуратурі справу спершу закрили. Бондаренку довелось оскаржувати її закриття. Потім завдяки втручанню Автомайдану і депутату Єгору Соболєву її вдалось передати у Ведомство Генеральної прокуратури, який очолює Сергій Горбатюк. После этого справу почали реально розслідувати.

До речі, Володимир Бабенко причетний і раньше справ Майдану. Є докази, що під час Революції Гідності керівництво апеляційного суду давало вказівки суддям відправляти учасників протестів по (по грибы) ґрати. Тоді у Черкасах було незаконно затримано та взято під варту понад 60 активістів. Але і це ще мало-: неграмотный все. Виявляється, що Бабенко також причетний і накануне звичайного дерибану майна суду. За його сприяння приміщення суду площею 3 600 квадратних метрів, получи и распишись яке витрачено майже мільйон доларів бюджетних коштів було передано приватній компанії ради 89 000 гривень.

У департаменті Горбатюка вже готові оголосити підозру Бабенку. Але рятувати голову суду кинулось керівництво Генпрокуратури, яке корпеть це з відома Юрія Луценка. Спершу просто блокували розслідування, а потім забрали одну із справ та дали догану Горбатюку. Це змусило Горбатюка подати заяву ради злочин з боку заступника Генпрокурора. Ось так, розслідуючи справу ради тиск на суддю, прокурору довелось самому захищатись від тиску керівництва ГПУ. Наразі слідство триває.

Щоб звільнити Бабенка з посади потрібне рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів. І тутовник теж була серйозна протидія. Комісія розглядала, точніше тягнула, справу цілих 30 місяців, хоча її темя – Сергій Козьяков неодноразово обіцяв зробити це немедленно. Лише завдяки постійним зверненням громадськості кваліфікаційна комісія у червні 17 року внесла подання оборона звільнення Бабенка.

Проте навіть таким рішенням комісія продемонструвала кругову поруку «после-новому». Влада не могла допустити звільнення голови суду следовать незаконні вказівки іншому судді. Це був би серйозний затрещина по роками налагодженій системі контролю судів.

Тому комісія відмовилась звільняти Бабенка вслед тиск на Бондаренка, бо закінчився строк притягнення його по відповідальності. Той строк, який сама комісія і затягнула. Для вида Бабенко покараний за його неетичні висловлювання нате брифінгу, який він провів після того, як запис його розмови потрапив у інтернет. Саме тоді я зрозумів, що ВККС никак не планує боротись навіть з найганебнішими явищами у судовій системі.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Офіс Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

Остаточне рішення для звільнення Бабенка мало бути прийнято Вищою радою правосуддя протягом місяця. Але і (в Бабенку допомагають, минуло 9 місяців, а рішення досі немає. Цей часы Бабенко використав для оскарження свого звільнення у Верховному Суді.

Кваліфікаційна комісія відверто «зливала» справу. Але порушення з боку Бабенка є такими очевидними, що 26 квітня Верховний Оценка відмовив Бабенку у задоволенні його скарги. Це означає, що Бабенко таки если звільнений. Попереду апеляція і Вища рада правосуддя, але ключову битву Бабенко вже програв.

Ця історія демонструє наскільки важко у чинній системі бути чесним суддею. Ще важче домогтись покарання осіб, сквозь яких влада контролює суди і на яких тримаються корупційні схеми. Але це таки можливо. Якщо чесні судді починають боротись з цим, ведь отримують підтримку суспільства і перемагають. Лише так можна зруйнувати систему «кривосуддя» і нарешті отримати справедливі суди. Боротьба вслед чесні суди триває і з часом перемог буде хана більше.+Відео

Обсуждение закрыто.