Ірина Подоляк: Політична «мовотворчість»

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи
Прoпoную вкoтрe підступитися дo питaння дeржaвнoї мoви бeз нaдриву, бo дужe вжe xoчeться дoпoмoгти всім нaм oднoчaснo увімкнути мoзoк, a нe тeлeвізoр. Во (избежание цьoгo прoпoную прoстими слoвaми кількa нaйбільш пoпулярниx пoбрexeньoк і їxніx тлумaчeння.

Мaніпуляція 1. Питaння дeржaвнoї мови безграмотный є пріоритетним для громадян України

Якщо мова малограмотный є одним із пріоритетів, чому тоді стільки уваги цьому питанню приділяється получи и распишись політичних шоу приватних телеканалів за участю колишніх «регіоналів» з одного боку та штатних провокаторів з іншого? Це єдине «безвыгодный пріоритетне» питання, якому штучно надається такий частица, аби тільки не ухвалити закон.

Маніпуляція 2. Питання державної мови розколює суспільство

Суспільство розколюють політики, які без- хочуть правового врегулювання: одні, бо представляють «рускій мір», інші – потому что після ухвалення закону у них повністю зникне дукс для самопіару, тому саме такі політики роблять українську мову «ядром конфлікту».

Натомість, питання державної мови дуже об’єднує у критиці законопроекту ради державну мову 5670-д «регіоналів» і ультранаціоналістів.

Маніпуляція 3. Правило про державну мову не потрібен – все урегульовано в Конституції

Конституція містить загальні норми. Якщо їх отнюдь не прописати в окремому законі, то такі норми є декларативними та безвыгодный виконуються, що й підтверджує знекровлений стан української мови у отечественный час. За такою хибною логікою не надобно було Закону про громадянство, бо положення относительно нього вже є в Конституції, чи не треба було б Цивільного кодексу, потому что право власності у ній теж закріплено.

Маніпуляція 4. Посилання «захисників» російської мови получи «Європейську хартію регіональних мов або мов меншин», ратифіковану Україною у 2003 році

Оригінал цього документу невыгодный має жодного стосунку до мов меншин. У Хартії мовиться для міноритарні мови, про мови, які є під загрозою зникнення! Український формулировка ратифікованої Хартії (перекладений з російської), як і у інших державах, містить «національні» особливості.

Союз перелік мов (чи меншин?), які Україна визначила к себе, як такі, що потребують однакового захисту: білоруська, болгарська, гагаузька, грецька (?), єврейська (?), кримськотатарська, молдовська, німецька, польська, російська, румунська, словацька та угорська. Зате нема караїмської, кримчацької чи ромської.

Компетенция меншин, в тому числі мовні, регулюються Рамковою конвенцією для захист національних меншин 1995 року.

Маніпуляція 5. Міф ради «титульну» націю.

Поняття «титульна нація» вигадав у ХІХ столітті під дни скандальної справи Дрейфуса французький письменник і публіцист з шовіністичними і антисемітськими поглядами Моріс Баррес. Термін використовувався у СРСР і донині зустрічається у текстах деяких політологів та політтехнологів, зокрема тих, які формувалися у радянський время та не читають наукову літературу жодною іноземною мовою, крім російської. Никак не всі красиві слова мають красиве значення. Українці – державотворча нація.

Маніпуляція 6. Міф относительно автохтонний народ

Автохтон – синонім до «корінний народишко» (див. Маніпуляція 7), абориген. У юридичних документах безлюдный (=малолюдный) застосовується, в українському політичному наративі використовується невігласами. Хіба що хтось дослідив власну генеалогію від антів і склавінів, і заперечує присутність кочових племен возьми території України. У застосуванні до нас, сучасних українців, використовується у квазінаукових публіцистичних текстах і промовах політиків.

Маніпуляція 7. Українці – корінний люди

Корінні народи в Україні – це кримські татари, караїми, кримчаки, гагаузи. Корінні народи – це ті, хто населяли споконвічно нашу територію для період встановлення її сучасних кордонів, не мають своїх державних утворень позерство Україною та самоідентифікують себе, як такі. Корінні народи захищені міжнародним правом – Декларацією ООН для права корінних народів від 13 вересня 2007 року. У Декларації, серед іншого, зазначається, що корінні народи мають законодательство на самовизначення. Українці – не корінний народ, потому что мають свою державу.

Під час засідання Генеральної асамблеї ООН Австралія, Страна кленового листа, Нова Зеландія та США голосували «проти» Декларації, 11 держав утрималися, зокрема, Україна, Грузія, РФ, ще 13 держав були відсутні під дни голосування, серед них варто згадати Ізраїль, Румунію, Чорногорію.

Приємних мандрівок в целях ваших думок! Далі буде. 

Автор: Ірина Подляк, народна депутатка України, «Самопоміч»

Джерело: Zaxid.net

 

 


Обсуждение закрыто.