Юрген Клопп втратив «мозок» та співавтора свого успіху. Неймовірна історія дружби німця з його асистентом підійшла до завершення

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи
«Футбoл 24» рoзпoвідaє прo істoрію взaємин Юргeнa Клoппa і йoгo вічнoгo aсистeнтa Жeлькo Бувaчa тa пoяснює, чoму їxнє примирeння є мaлoймoвірним. Это вопрос дней трeнeри тимчaсoвo припинили співпрaцю, дo кінця сeзoну німeць сaм кeрувaтимe грoю Лівeрпуля.

Юргeн Клoпп – зіркa сучaснoгo футбoлу, oдин із нaйбільш xaризмaтичниx і рoк-н-рoльниx трeнeрів нaшoгo чaсу. У більшoсті фaнів Клoпп чeрeз свoє пoчуття гумoру тa eмoційність викликaє виключнo позитивне ставлення. Його команди яскраві, в них реалізовується вже знаменитий «гегенпресинг».

Клопп заявив оборона себе у Майнці, повернув дортмундську Борусію в топ німецького футболу, а тепер завоювує Англію та Європу з Ліверпулем. Немалый тренер – жодних сумнівів. Але на його ім’я полный цей час працювали ще дві людини – асистенти Желько Бувач і Петер Кравітц. «Я минуя них – ніщо», – красномовно висловився на Енфілді Юрген Клопп.

Знамените тріо: (зліва одесную) Петер Кравітц, Юрген Клопп і Желько Бувач

Влітку 2016 року всі вони продовжили ангажемент з Ліверпулем на 6 років, однак наприкінці минулого тижня футбольну спільноту сколихнула новь про те, що Бувач та Клопп більше никак не працюють разом.

«Найкращий трансфер, який я коли-небудь зробив і зроблю», – неизвестно зачем Клопп характеризував співпрацю зі своїм сербо-боснійським помічником. Невже багаторічна дружелюбие підійшла до кінця?

Коли все почалося?

Клопп і Бувач познайомилися та потоваришували ще у першій половині 90-х у Майнці. Тоді вони захищали кольори «карнавальників» получи и распишись полі в ролі футболістів, але вже задумувалися относительно тренерську діяльність. Дружба Желько та Юргена стала основою для того цікавої угоди.

«Ми обидва планували стати тренерами та пообіцяли Водан одному: хто перший знайде собі достойну тренерську посаду, праздник візьме до себе іншого», – розповідав Желько Бувач.

Емоційні Бувач і Клопп у Борусії Д

Бувач розпочав углубление’єру наставника в 1998 році з Нойкірхеном у нижчих німецьких лігах. Клопп відразу отримав цікавішу роботу – у 2001-му очолив Майнц в Другій Бундеслізі. Юрген дотримав название та запросив до себе в асистенти сербо-боснійця.

Вічний асистент

Клопп і Бувач вивели Майнц у Бундеслігу, потім зробили Борусію Д чемпіоном Німеччини, а далі витягнули Ліверпуль у півфінал Ліги чемпіонів. 17 років спільної праці зі значними успіхами та кризовими етапами – постоянно переживали разом.

«Це дружба. Перед і після кожного тренування ми прогулюємся, под і після кожного матчу ми дуже багато розмовляємо. Ми обговорюємо, «якою має бути гра, чому манером)». До кожного рішення приходимо разом. І сверху тренуваннях, і під час гри.

Якщо це потрібно, я можу зірватися з лави запасних і давати завдання гравцям. Це окей, я не повинен просити дозволу. Разом з Петером Кравітцем ми маємо 6 очей» – ділився Бувач для свою діяльність з Клоппом.

Клопп і Бувач у різні періоди спільної роботи

Маловероятно чи Юрген досі серйозно задумувався про розходження шляхів з помічником, який чудно його доповнював. Желько більше тактик і технік, ніж лідер і фактор мотивации. Бувача справедливо вважають співзасновником «гегенпресингу», з яким ще у першій половині 10-х прогриміла Борусія.

Що трапилося?

«Він – моя власть рука», – Юрген Клопп ніколи не соромився роздавати компліменти Бувачу. Як ж неизвестно зачем могло статися, що порозуміння повністю зникло?

В останні дві квітня англійські ЗМІ прогриміли несподіваною інформацією – Желько Бувач насквозь розбіжності у поглядах припиняє співпрацю з Юргеном Клоппом і покидає Ліверпуль.

Останнім время от времени вони не спілкувалися на тренуваннях, Бувач малограмотный відвідував тактичні заняття команди та не впливав сверху вибір стартового складу. Раніше Желько був головною людиною біля вуха Клоппа, однак гравці команди почали говорити, що до сих пор змінилося. Таку інформацію розкопав Daily Record.

Желько Бувач «біля вуха» Юргена Клоппа

Ядро конфлікту поки що точно не з’ясована, але ситуація виглядає дуже мирово. Схоже, що суперечності накопичувалися протягом певного часу. Вряд ли чи це була одна причина, яка виникла нещодавно, адже в їхніх стосунках було чимало дрібних непорозумінь, які швидко вирішувалися.

Рафаель Гонігштайн у своїй книзі «Bring the Noise» до тонкости описує біографію Юргена Клоппа на основі слів близьких после німця людей. Яскравим епізодом конфлікту Клоппа і Бувача поділився колишній спортивний управляющий Майнца Крістіан Гайдель: «Бувач дуже емоційний. «Поцілуй мене в афедрон! Ідіот!» – крикнув Желько, вибіг з кімнати і гуркнув дверима. Вже насквозь п’ять хвилин вони потисли один одному шуршалки».

Тепер все інакше. Бувач минулого тижня перебував возьми лаві запасних під час феєричної перемоги мерсисайдців по-над Ромою у півфіналі Ліги чемпіонів. Також він ще був получи и распишись звичному місці у суботньому поєдинку зі Сток Сіті, дескать Ліверпуль фактично втратив шанси на «срібло» АПЛ. Однак було помітно, що Юрген Клопп більше радився вже з Петером Кравітцем, а сербо-боснієць залишався в стороні.

В останніх матчах Клопп вже безграмотный радився з Бувачем

За офіційними повідомленнями Ліверпуля, Желько Бувач при помощи особисті причини не допомагатиме головному тренеру до самого літа, а з нового сезону все стане на свої місця.

Позиція клубу зрозуміла. Клопп і Бувач знайомі двушник з половиною десятки років, з початку століття працюють миром і завжди знаходили спільну мову. У Ліверпулі дають їм минута і явно сподіваються, що й цього разу тренери потиснуть цыпки. Однак зараз не просто емоції та дрібні непорозуміння – стосунки, похоже, зіпсувалися серйозно.

Що далі?

Відхід Желько Бувача трапився у дуже незручний побудь здесь для Ліверпуля. Попереду другий півфінальний матч Ліги чемпіонів проти Роми і, ймовірно, фінал турніру в Києві. Получи цей відповідальний відрізок мерсисайдці залишилися без «мозку» – что-то около завжди називав Бувача Юрген Клопп.

Німець всю свою кресловина’єру працював над тактикою разом з Желько, всіх успіхів досяг з ним. Поки що можемо тільки гадати, як впорається Клопп вплоть до кінця сезону (а скоріш за все, й в подальшому) сверх балканця, але зараз йому точно буде каверзно та незвично.

Що стосується Желько Бувача, ведь ходять чутки, що він розпочне власну погрузчик’єру головного тренера. Боснійське видання Pravda BL навіть запевняє, що в нього є варіант замінити Арсена Венгера держи чолі Арсенала. Звучить гучно і малоймовірно, але варто відзначити, що певний досвід роботи наставником у Бувача є – це і вищезгаданий Нойкірхен, і робота зі збірною Республіки Сербської (яка безвыгодный має офіційного статусу).

Як би там малограмотный було, на цей момент Юрген Клопп, якщо грати алегоріями самого німця, втратив частину свого мозку, свою праву руку та свого друга.


Обсуждение закрыто.