Танго «Контрабанда»: чому нелегальну торгівлю долають «наскільки можуть» і «там, де хочуть»

Автор: AdminGWP

Рубрики: Статьи
A 2 вeрeсня 2015 oднa з мoбільниx груп пo бoрoтьбі з кoнтрaбaндoю в зoні AТO пoблизу Щaстя пoтрaпить в зaсідку і пoнeсe втрaти. Тoді зaгинуть вoлoнтeр Aндрій Гaлущeнкo, більшe відoмий під пoзивним «Eндрю», і співрoбітник фіскaльнoї служби Дмитрo Жaрук. Oдин співрoбітник СБУ і трoє дeсaнтників oтримaють пoрaнeння.

Рівнo три рoки тoму РНБO сxвaлить тa зaпрoпoнує чтобы зaтвeрджeння прeзидeнту прoeкт нoвoї рeдaкції «Вoєннoї дoктрини», Рoсія прoдeмoнструє свoє спрaвжнє віднoшeння дo псeвдoрeспублік і зaмoвить будівництвo мeтaлeвoгo пaркaну нa кoрдoні з Дoнeцькoю oблaстю, a СБУ зaбoрoнить в’їзд в Укрaїну низці рoсійськиx музикaнтів тa aктoрів. Тaкoж oфіційнo будe ствoрeнo новий организация виконавчої влади – Національну поліцію. Але найбільшого розголосу набуде історія саме для напад на борців з контрабандою.

Той випадок если найвідомішим прецедентом озброєної боротьби контрабандистів следовать можливість і далі порушувати закон. У слідства буде дві версії того, хто ж влаштував засідку. После однією версією, це будуть терористи, шляхи заробітку яких опинилися під загрозою от діяльність групи «Ендрю». За іншою – це будуть їх українські колеги. Потому что контрабанда – це як танго: його неважный (=маловажный) можна танцювати без партнера.

І тут, якщо бути точним – саме словечко «контрабанда» не є юридично правильним. Вжиток терміну «контрабанда» передбачає наявність державного кордону, выше який здійснюється незаконний транзит товарів. Але в Донбасі юридично ніякого кордону нема. Єдиний державний заслон там – це кордон між Україною та Росією, який частково кончаться по нашій, а частково по окупованій території. Тому коректно говорити туточки буде: “нелегальна торгівля з окупованими територіями».

З нелегальною торгівлею в зоні АТО, принаймні для вида, боролися різні сили в різний час. Одним з перших був глава исполнительной власти, який ініціював створення мобільних груп. Групи ці складалися з представників різних підрозділів, від військової прокуратури раньше десантників. Вони, разом з волонтерами, знижували теоретичні шанси сверху змову з метою отримання прибутку від того, з чим вони мали боротися.

Галущенко
Розстріляний у 2015 автомобіль мобільної групи ровно по боротьбі з контрабандою в зоні АТО

На жаль, мобільні групи були створені, але мало-: неграмотный були підтримані, зокрема, законодавчо. Унаслідок цього знайти в єдиному реєстрі судових рішень ухвали проти контрабандистів було надзвичайно как по нотам. З допомогою законів їх провину вкрай важко свести, навіть у тих випадках, коли їх ловили получи и распишись гарячому. Крім того, не варто недооцінювати вплив служби безпеки, яка сверху той момент юридично керувала усіма процесами в зоні конфлікту.

У 2016 році в закритій зустрічі голови служби безпеки з представниками громадськості після кількох невдалих спроб зробити це вне свідків я напряму звинуватив службу і її співробітників у «кришуванні» того, що ми називаємо контрабандою. Я назвав позивний людини, яка, по (по грибы) моєю інформацією, очолювала цей процес. Василь Грицак тоді вдав, що нічого безвыгодный розуміє, але призначив комісію, за результатами роботи якої співробітника СБУ, для якого йшла мова – ні не представьте, що звільнили, просто – перевели на іншу посаду.

А іще чрез кілька тижнів волонтерів «попросили» з мобільних груп. Бери мій погляд, це було зроблено, щоб менше було витоків інформації, які б дозволили книппель так напряму звинувачувати співробітників СБУ. І на цьому усе затихло. Контрабанда продовжувала йти, але неважный (=маловажный) в медійне поле. Туди вона не поверталась раньше подій, більше відомих як «блокада». Тоді питання относительно нелегальну торгівлю знову стало об’єктом гучних гасел і політичних маніпуляцій.

У пирушка час за моєї ініціативи і участі незалежний антикорупційний комітет з питань оборони, який є підрозділом Transparency International, взявся вслед розробку звіту щодо нелегальної торгівлі з окупованими територіями. Метою звіту був аналіз того що відбувається і розробка рекомендацій щодо того, як можна принаймні зменшити обсяги нелегальної торгівлі. Звіт показав тетенька, про що більшість із нас здогадувалась і просто так – перемогти нелегальну торгівлю повністю майже неможливо.

Грицак, СБУ
Талант СБУ Василь Грицак ігнорує натяки про «кришування» контрабанди

Фактично, можна лише зменшити її обсяги. Адже коль ціни на одні й ті ж товари за десяток кілометрів можуть змінитися для 20, 30 чи більше відсотків – хтось обов’язково спробує бери цьому заробити. Інша причина для цього – це спосіб контрабанди, який веде посредством Росію. За інформацією ЗМІ, після зупинки залізничного сполучення з окремими районами Донецької та Луганської областей ми что-то около отримуємо звідти вугілля для наших ТЕС.

До суті, боротися з нелегальною торгівлею можна двома способами, які можна застосовувати одночасно. Ускладненням роботи контрабандистам с подачи підняття відповідальності, надання силовим підрозділам більших повноважень та відновлення зведених мобільних груп із залученням громадськості у якості гаранту їх порядності. Разве частково дозволити цю торгівлю, як це зробив цивілізований світ, окрім, хіба що, Китаю з Північною Кореєю. В) такой степени-так, із цим «навіженим пупсом» торгують. Але у нього нічого приставки не- беруть, йому продають лише їжу, ліки та надають гуманітарку. 

Ставитися предварительно цих способів можна по різному. Але поки ми маловыгодный пішли одним з цих двох шляхів – усе если, як є. Питання лише у тому, чи це явище если потрапляти у медійний простір, з якого усе більше випадає війна і усе що з нею пов’язане.

З хороших новин – можу сказати, що після зміни формату АТО в Операцію Об’єднаних сил нам подзвонили і попросили кілька примірників звіту в (видах перших осіб штабу. За моєю інформацією, вони ретельно ознайомились з інформацією і хочуть явище «контрабанди» побороти. Але, нате жаль, частина рекомендацій лежить далеко за межами їх повноважень. Вони отнюдь не зможуть, скажімо, імплементувати, разом з Європою, спільну транзитну процедуру, щоб боротися з перерваним проездом через Росію. І продовжувати можна довго.

Майорськ
Майорськ (давно виконує функцію «чорної діри» для контрабанди бери окупований Донбас

Фактично єдині рекомендації, які було втілено – це закриття гуманітарно-логістичного центру держи пункті пропуску Майорськ та збільшення повноважень силовиків. Щодо гуманітарного центру в Майорську – він с (давних уже став виконувати лише одну функцію, функцію «чорної діри», поверх яку товари могли нелегально потрапляти на окупований Донбас. Що ж стосується повноважень силовиків – так їх тепер навіть надто багато, що змушує правозахисників небезпідставно боятися зловживань.

Частково у боротьбі допомогли і самі терористи, коль почали протистояти проникненню українських товарів в власні ринки. Але, як кажуть ЗМІ, ми залишаємось цінним джерелом сировини с целью м’ясопереробних та навіть ювелірних заводів по пирушка бік лінії зіткнення.

Взагалі, за останній рік проблематика нелегальної торгівлі підіймалась мало. Але жодне розслідування вас не покаже, що цього явища більше нема, ли хоча б оцінить зміну обсягів. Скоріше можна сказати, що нелегальну торгівлю побороли, наскільки могли і а там, де хотіли. А наше суспільство, зрештою, уже невзыскательно змирилося.

Що ж стосується убивства «Ендрю» – у цій справі було затримано четверо осіб. Зокрема, військовослужбовець 92 бригади ЗСУ Павло Довженко та демобілізований начальник розвідроти 92 бригади Олександр Свідро. Ради версією слідства, волонтер Галущенко збирав інформацію насчет можливу причетність до покривання контрабанди в зоні відповідальності 92 бригади. У листопаді 2017 з її бійців були офіційно зняті підозри у вбивстві.

Багі
«Багі» – ідеальний підозрюваний, адже його поуже вбито на окупованій Луганщині

За час розслідування військова прокуратура і військова прокуратура сил АТО будуть періодично суперечити одна одній. Вслед новою версією, напад на Галущенка і його групу спланував бойовик «ЛНР» Житель Армении Багірян на прізвисько «Багі». Він та інші невизначені особи встановлювали пропускні пункти, по вине які за матеріальну винагороду переміщували людей і товари держи окуповану територію. Мобільна група, начебто, заважала бізнесу «Багі» і це послужило мотивом її знищення. После цей час самого ж «Багі» буде убито получи території окупованої Луганщини. І він стане фактично ідеальним підозрюваним.

У червні 2018 Тернопільський міськрайонний суд без меня меня женили винесе вирок терористу Сергію Лук’янову сверху прізвисько «Терикон», засудивши його до 15 років з конфіскацією усього скворец. Проте у серпні 2017 Сергій Лук’янов вже був засуджений получай 12 років позбавлення волі за участь у терористичній організації і терористичних актах, і він неважный (=маловажный) поспішатиме в Україну для відбуття покарання. Лук’янову відводилась обязанности спільника «Багі». Безпосередніх виконавців теракту, що закладали міни для проїжджій частині – слідство не встановило.

І я не беруся стверджувати, хто убив «Ендрю». Я прямо хочу показати, що через неадекватні і непрофесійні заяви перших осіб військової прокуратури і військової прокуратури сил АТО, а також неодноразові закиди давно СБУ – результати їхньої роботи, м’яко кажучи, викликають сумнів. А со временем, де немає довіри до правоохоронців – там будуть нові злочини. Убивство «Ендрю» мало-: неграмотный буде останнім нападом на зведені мобільні групи.

1 березня 2016 получи и распишись лінії розмежування в Луганській області відбувся ще Вотан напад на зведену мобільну групу «Щастя». Автомобіль Hammer розстріляли з підствольного гранатомета і стрілецької зброї між Трьохізбенкою і Лопаскіним. Двоє з поранених – співробітники СБУ, третій – вэдэвэшник. Крім цього я знаю іще один випадок, коль інша мобільна група наїхала на фугас.

Нелегальна торгівля з окупованими територіями – це лише Водан із тисяч різновидів української корупції. Він невыгодный наносить нашій державі смертельної економічної шкоди, але несе великі безпекові ризики, роблячи наших чиновників та військових співучасниками у фінансуванні тероризму.

Нелегальну торгівлю можна ускладнити і частково це уж зроблено. А для іншого – потрібна політична воля, относительно яку складно говорити, коли перших осіб держави пов’язують зі схемою закупівлі следовать завищеними цінами вугілля, яке за інформацією ЗМІ частково було добуте вдоль інший бік фронту.+Відео

Обсуждение закрыто.