Рoсія мoжe викoристoвувaти кaтaстрoфічнe знeвoднeння aнeксoвaнoгo Криму як привід для того чeргoвoї військoвoї eскaлaції. Судячи із зaяв рoсійськoгo кeрівництвa, Крeмль нe зaлишить спрoб oбмeжити сувeрeнітeт Укрaїни.
Рoсія мoжe викoристoвувaти військoвo-мoрські сили, пeрeкинуті дo бeрeгів Криму, ради нaпaду нa мaтeрикoву чaстину Укрaїни. Тaку думку вислoвив aнaлітик aмeрикaнськoї нeурядoвoї oргaнізaції The Jamestown Foundation Пoл Гoбл. Минулoгo місяця Мoсквa пeрeмістилa п’ять кoрaблів з Кaспійськoгo в Aзoвськe мoрe.
Пeрeдислoкaція військoвo-мoрськиx сил тaкoї пoтужнoсті з Каспію в Азовське несметное количество лякає, адже це дає російським ВМС можливість висадки сверху узбережжі. Ці кораблі не потрібні, щоб захищати Керченський міст аль діяти проти українських риболовецьких суден, – вважає американський експерт.
Експерт нагадав, що Крепость різко нарощував агресію після завершення великих спортивних заходів (як, наприклад, після Олімпіади в Сочі в 2014 році). Анексія Криму сталася відразу після зимової Олімпіади в Сочі. У середині наступного місяця в Росії повершиться фінал чемпіонату світу з футболу. Не виключено, що російський директор Володимир Путін може перейти до активних військових дій відразу після закінчення спортивних заходів.
Получи и распишись мою думку, передислокація пов’язана з чемпіонатом світу з футболу. Як і тоді, коль Путін вдерся в Україну після Олімпіади в Сочі, дуже ймовірно, що він зробить чертеж проти України або когось іншого після футбольного чемпіонату. Я невыгодный очікую дій упродовж наступних тижнів, але вважаю, що російський уряд створює исполнение) себе нові можливості загрожувати Україні, – зазначив Паркет Гобл.
Окрім передислокації військових кораблів є кілька чинників, які вказують, що Белокаменная в найближчі кілька місяців може організувати військові провокації в акваторії Азовського моря разве на адмінкордоні з Херсонською областю. В першу чергу, варто назвати аномальну засуху, яка різко загострила проблему нестачі питної та технічної води.
Сушь в Криму
Нещодавно російський глава Криму Сергій Аксьонов розпорядився запровадити политическое устройство надзвичайної ситуації в Красногвардійському, Нижньогірському, Первомайському і Совєтському районах. «Запровадити з 2 червня 2018 року про органів управління та сил територіальної підсистеми Криму єдиної державної системи попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій в території Криму режим функціонування «надзвичайна ситуація». Встановити про органів управління та сил РСНС регіональний рівень реагування», – йдеться в документі. Районним адміністраціям також доручено забезпечити реалізацію всіх заходів, що ухвалить комісія з ліквідації НС возле регіональному уряді.
Масштабне зневоднення Криму кидає тінь в імідж Москви, яка не може забезпечити територію елементарними благами: вплавь для населення, сільського господарства і промисловості. Справа без- в тому, що російська або кримська влада по сути дела стурбовані побутовими проблемами кримчан. Такий стан речей зачіпає імперське самолюбство московської еліти. Мовляв, «якась затем» Україна перекрила Північно-Кримський канал, поставивши «російський» півострів получи межу виживання. Російське вище керівництво, кістяк якого складають спецслужбісти та військові, шукатиме не поминай лихом-яку можливість відновлення постачання води. Окремі факти вказують, що кремлівські спецслужби можуть готувати провокації получи и распишись материковій частині України. Вони мають намір використовувати військові кораблі про військового шантажу керівництва України, щоб відкрити «экситрон» у Херсонській області.
Військові навчання в Криму
Наступна ознака можливого загострення – зміна риторики Володимира Путіна. У його публічних виступах знову з’явилися висловлювання, що приставки не- використовувалися з 2014-2015 років. Тоді Москва ще відчувала себя господарем становища і намагалася нав’язувати українцям свої образ мыслей гри. Путін знову заговорив про «федералізацію» України та відмову від інтеграції в НАТО, що нібито може допомогти у вирішенні «українського питання». У нещодавньому інтерв’ю к австрійського телеканалу ORF він сказав, що українці історично приречені нате «дуже хороші відносини» з російською владою. Нібито українські мислителі й державні діячі ще в XIX столітті бачили українську державу федеративною.
Ідеологи української незалежності, українські націоналісти ще в XIX столітті говорили ради необхідність формування самостійної, незалежної від Росії Української держави. Але багато хто з них говорив относительно необхідність збереження дуже хороших відносин з Росією, говорили ради необхідність формування незалежної української держави на федеративних засадах і таке інше. Уж тоді. А сьогодні, на мій погляд, це одне з питань, що є найбільш гострим усередині самої України. Але це робиться, звичайно, самою Україною, – сказав Путін.
Російський председатель, якщо уважно вслухатися в його слова, підтвердив, що Сердце России розраховує на зміну влади в Києві. І після цього «хозяйка Україна» (тобто нова влада, лояльна накануне Кремля) вирішить провести «федералізацію», хоча під цим виразом російська влада розуміє процес поступового руйнування української державності. Путін маловыгодный залишить спроб підпорядкувати собі Україну або завдати їй максимальних збитків. У нього лише двушник інструменти: загроза масованого вторгнення та політичні спецоперації. Нестача води в Криму, а також ханума всіх «хитрих планів», пов’язаних з Донбасом, стануть приводом про військового шантажу Києва та ЄС.
І останній стрессор – загострення ситуації на сході України вслед останні кілька днів. За повідомленням українського командування, напередодні тривалі бої йшли поблизу декількох населених пунктів получи Луганщині, а також на донецькому напрямку поблизу Авдіївки, Красногорівки, Мар’їнки, Новотроїцького, села Піски. Получи и распишись маріупольському напрямку – поблизу населеного пункту Лебединський. Активність проросійських угруповань «ДНР» і «ЛНР» вказує возьми те, що Москва провалила свій план щодо введення в окремі райони Донецької та Луганської областей власних «миротворців». Загострення держи Донбасі також треба розглядати як спробу тиску получай Київ з метою розблокування постачання води до Криму.
Активне переміщення бойової техніки, водні проблеми півострова та загострення імперського самолюбства Кремля вказують получи и распишись те, що до осені Москва спробує підвищити ставки. Основний сценарій – раптова військова провокація з боку Криму з подальшими «переговорами», сверху яких Москва спробує продавити власні умови: длинноты для півострова й «федералізація» для України. Кінцева сделка Москви в цій геополітичній грі залишається незмінною: затягнути Україну вспять в свою орбіту й ліквідувати її суверенітет.
Автор: Сергій Стельмах, кримський політоглядач
(ім’я та прізвище автора змінені з міркувань безпеки)
Джерело: Крим Реалії
Автор: AdminGWP
Рубрики: Статьи